top of page

Festivāla "Aprīļa pilieni" ceļojošo balvu vedam uz Rīgu !

  Agrs aprīļa sestdienas rīts, DA “Austris” un pilsēta, kurā piedzimst vējš. Šis vārdu savienojums saistās ar brīnišķīgu, Austrim zināmu un iemīļotu pasākumu - tautas deju festivālu “Aprīļa pilieni”, kurš šogad noritēja jau 15. reizi. Festivālu rīko Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs kopā ar vidējās paaudzes deju kolektīvu “Kvēle”.

  Šis nav tikai deju festivāls, kurā Liepāja tiek pierībināta dejā – festivāla ietvaros tika pārbaudīts arī kolektīva gars, drosme un izturība sportiskajās “3+3 pilienu sacensībās”. Visas dienas garumā tikām vērtēti un ar lielu aizrautību sacentāmies par ceļojošo balvu “Lielais piliens”. Balvas ieguvēju nosaka festivāla rīkotāju izveidota žūrija, apkopojot "3+3 pilienu sacensību" un koncerta skatītāju simpātiju balsojuma rezultātus. Bet kā tad mums gāja ?

  Šogad sportiskās sacensības notika Liepājas piedzīvojumu parkā “Tarzāns”. Tajās katru kolektīvu pārstāvēja 3 puiši un 3 meitas, pārvarot 16 dažādus šķēršļus, kas atradās 4 līdz 8 metru augstumā. Tika vērtēts ne tikai komandas ātrums, bet arī kolektīva noformējums un atbalstītāju aktivitāte. Bijām ģērbušies atbilstoši vakara koncerta jaunrades dejas tematikai - nabagu drānās, lai gan citi kolektīvi izteica minējumus, ka esam filmas “Namejs” aktieri vai lieluzveduma “No zobena saule lēca” dalībnieki (par to varat spriest paši, apskatot zemāk esošo galeriju).

  Sportisku aktivitāšu pilnajai dienai sekoja festivāla koncerts, kurš norisinājās Liepājas Latviešu biedrības namā. Skatītāji savu atbalstu pauda gan ar aplausiem, gan ar savu balsojumu pēc koncerta. Šis koncerts skatītājiem bija interesants ar to, ka katrs deju kolektīvs izdejoja ne tikai jau zināmas un iemīļotas dejas, bet sagatavoja arī vienu īpaši šim koncertam radītu deju, izmantojot latviešu filmu mūziku. Jau no zināmajām dejām izdejojām “Audēju deju” un “Jančuks Dančuks”, bet vislielākais izaicinājums bija jaunrade Nabagu dziesmai no filmas “Māsa Kerija”. Liels paldies par iespēju izdejot šo deju ir jāsaka horeogrāfei Madarai Freibergai, kura to ir radījusi īpaši šim festivālam!

    Pārsteiguma sajūta un prieka gaviles pārņēma mūs brīdī, kad žūrija paziņoja rezultātus – festivāla ceļošo balvu „Lielo pilienu” ceturto reizi iegūst DA “Austris”! Festivāls noslēdzies ar gandarījumu par patīkami kopā pavadīto un piepildīto laiku Liepājā. Vēlreiz sakām lielu paldies festivāla rīkotājiem un Liepājai par lielisko uzņemšanu – ir iegūtas neaizmirstamas emocijas!

bottom of page