top of page

Austri svinot ! 

   Jauns gads, jaunas apņemšanās? Šoreiz šis stāsts nav par mums - mēs turpinām visu kā ierasts - dejojam, plānojam nākotnes projektus, gatavojamies koncertiem un vēl pa vidu arī svinam.

   Janvāris mūsu kolektīvā parasti ir īpašs, jo pēc oficiālā kalendāra 22. janvārī Austrim ir vārda diena, kas ir lielisks iemesls ik gadu sanākt kopā un uzrīkot svinības sev pašiem. Pasākumi vienmēr izvēršas varen lustīgi un šis gads nebija izņēmums. Arī šogad dejotāju grupiņas bija sarūpējušas priekšnesumus, mērījās spēkiem intelektuālajās sacensībās un pārsteidza ar ekstravagantiem tērpiem.

   Šī gada tēma bija “Dejo ar Austri”. Deju priekšnesumos tika pārstāvēti tādi stili kā hip-hops, vēderdejas, līnijdejas, sporta dejas, balets un rokenrols. Kopā riktīgs deju kokteilis, kam visam vēl rozīnīte bija liktenis, laimīgā loze vai varam saukt to par Mērfija likums kā rezultātā vēderdeju komandu pārstāvēja 5 puiši un viena dāma. Un šeit jāsaka visu cieņu komandas stiprajam dzimumam. Piesarkušas sejas un kautrība bija manāma tikai pirmajās taktīs, kas pazuda, sadzirdot ovācijas, jo priekšnesums bija noteikti ovāciju un skaļu aplausu vērts. Tomēr vislielākos aplausus saņēma uzvarētāji - baleta komanda, kas lieliski sevi parādīja kopsummā, pildot uzdevumus, kā arī saņemot augstu vērtējumu dejotāju iekšējā balsojumā.

   Vakars ir arī ļoti nozīmīgs jaunajiem dejotājiem, jo viņiem tas ir iesvētību vakars, kur viss iepriekš apgūtais ir jāspēj atrādīt. Amizanti, ka, lai spētu dejot, ir jāmāk lasīt, sākot ar vienkāršiem deju kombinācijām un beidzot ar visiem zināmu deju zīmējumiem. Kad lasīšanas prasmes rezultējās dejošanas prasmē, kā arī zvērests skaļi izskan, tad vakara oficiālās daļas noslēgumā tiek izsniegta Austra pase, kas apliecina jauno dzīvespriecīgo dejotāju uzņemšanu savās rindās. Solāmies tā arī turpināt - svinēt dzīvi gan mēģinājumu zālē, gan uz skatuvēm priecējot skatītājus. Tiekamies!

bottom of page