top of page

Austris piedalās jauna lidojuma reisa atklāšanā

    Dienā, kad Latvijā notika pāreja uz vasaras laiku, arī mēs tikām izaicināti nomainīt latviešu skatuves dejas uz Vācijas deju soļiem un tērpiem.

   Lidsabiedrība "Airbaltic" 31. martā atklāja jaunu vasaras sezonas galamērķi Rīga- Štutgarte. Svinīgajā reisa atklāšanā, kas norisinājās starptautiskajā lidostā “Rīga”, bijām uzaicināti nodejot Vācu deju svītu. Tik neierasti mums, bet kas par pieredzi un godu būt daļai no šī zīmīgā notikuma!

   Pasākumā dejojām V. Hincerta “Vācu deju svītu“, izrādās, ka šī deja bijusi arī Deju svētku repertuārā 1970. gadā. Vācu deju svīta noteikti atšķiras no mums ierastās latviešu tautas dejas – tai raksturīgie akrobātiskie griezieni un deju soļi prasīja jaunu iemaņu apgūšanu, tomēr noteikti bijām gandarīti par rezultātu, un publikas atzinības neiztrūka.

   DA Austris priekšnesums "Airbaltic" un Vācijas pārstāvjiem bija lielisks papildinājums reisa atklāšanai. Liels paldies lidostai "Rīga" par uzaicinājumu un iespēju iejusties vācu tēlā! Mums patika, un ceram vēl parādīt šo priekšnesumu plašākai auditorijai plānotajos koncertos.

bottom of page