top of page

Tautas deju koncerts "Lai rīb tautu istabiņa"

  Decembra sākumā, 10. decembrī,  kopā ar TDA Ačkups un mūsu kopīgo vadītāju Elitu devāmies ciemos pie Vienības nama deju ansambļa Laismeņa, kuri mūs mīļi uzņēma Daugavpils Kultūras pilī koncertā "Lai rīb tautu istabiņa"! Lai gan ceļš tāls, tomēr jāsaka paldies šī gada ziemai,  kura parūpējās par skaistajiem ziemotajiem skatiem aiz autobusa loga vairāk kā trīs stundu garā braucienā uz Daugavpili. 

  Šoreiz tālajā ceļā vedām sev līdzi veselas sešas dejas, divas no tām jau bija mums labi zināmas XVII Deju svētku repertuāra dejas "Uz Daugavas es dzīvoju"  un visiem tik iemīļotā puišu deja "Es izjāju Prūšu zemi".   No pūra lādes izvilkām un pirmizrādi piedzīvoja "Tūdaliņ Tāgadiņ", kā arī "Es nenācu šai vietā" un nesen apgūtā vecmeisteru pērle "Kur Tu biji bāleliņi". Gatavojoties jubilejas koncertam "Austragrāfija", pirmizrādi Daugavpilī arī piedzīvoja jaunrades deja, kas pārsteidza skatītājus un būs skatāma arī mūsu jubilejas koncertā.

  Koncertā bija lieliska iespēja pārbaudīt mūsu spējas pārģērbties ātri, no deju kurpēm ielecot pastalās, jaunā tērpā, sajūtā un ar jaunu elpu dejas vai divu deju laikā!  Jāpiebilst, ka visiem kolektīviem tas izdevās pavisam labi.

  Kā jau katru gadu, arī šogad mūsu pulciņā dažiem šis bija pirmais koncerts Austra sastāvā, tāpēc šoreiz trīs mūsu jaunie dejotāji tika īpaši apsveikti un kārtīgi sabučoti! 

  Pēc koncerta, gandarīti par paveikto, devāmies arī apskatīties pilsētas centru, kurš decembra svētku laikā bija īpaši izdaiļots ar Ziemassvētku dekorācijām, svētku eglīti, radot svētku sajūtu ikvienam. Un, protams, pēc skatuves ierībināšanas, arī ballē turpinājām ierībināt deju zāli!

Lielu paldies sakām DA Laismeņa un vadītājai Diānai Soldānei par jauko uzņemšanu! 

 

Uz tikšanos citos koncertos!

bottom of page