top of page

Dziesma Dejo. Deja skan

   Četras dienas Mežaparka Lielajā estrādē pulcējāmies ar vairāk nekā simts kolektīviem un 50 koriem kopā, lai vienotos kopīgās dziesmās un dejās koncerta uzvedumā DZIESMA DEJO. DEJA SKAN! Šajā koncerta uzvedumā no 3. līdz 6. augustam savienojās divas tradīcijas – dziesma un deja. Repertuārā tika iekļauti jau zināmi un pazīstami numuri, kā arī tapa speciāli šim uzvedumam radītas jaunrades! Galvenais idejas autors un producents bija Edžus Arums, horeogrāfs un mākslinieciskās daļas vadītājs Agris Daņiļevičš, kā arī komponists un mūzikas daļas vadītājs Uģis Prauliņš, kas izveidoja vienotu skaņas dizainu visam koncertam. Skatītājs šoreiz sēdēja atjaunotās Mežaparka Lielās estrādes korim paredzētajās vietās, savukārt dalībnieki dejoja un dziedāja, kur parasti būtu skatītāju vietas.         

   Kopā ar dalībniekiem ne tikai no Latvijas, bet arī ārvalstu latviešu kolektīviem aizvadījām divas mēģinājumu dienas, vienu ģenerālmēģinājuma koncertu 4. augustā un divus koncertus 5. un 6. augustā. Šoreiz repertuārs mums bija bagāts, jo kopā piedalījāmies ar 8 deju numuriem, no kuriem divas bija puišu dejas  “Spriguļu sišana” un visiem iemīļotā “Es izjāju Prūšu zemi”, protams, arī jau zināmās repertuāra dejas “Skaista mana tēvu zeme”, “Audēju deja”, “Es redzēju Rīgas pili”, kā arī patiesi varējām savas emocijas izdzīvot “Zaļumballes polkā” un “Klipu Klapu Kaimiņ` Janka”. Pats koncerts sākās saulei rietot un beidzās pusnaktij iestājoties.  Šobrīd jau zinām arī īsākos ceļus kā nokļūt no vienas Mežaparka estrādes puses līdz otrai, pa ceļam pārmainot tērpu un paspējot iziet uz nākamo numuru.

   Izaicinošākais ik vienam no dalībniekiem bija tas, ka visu koncerta uzvedumu pavadīja dzīvā mūzikā. Šoreiz mēs visi bijām mijiedarbībā viens ar otru, bet šī pieredze noteikti ir tikai bagātinājusi un vienojusi ik vienu no mums. Mēs kā dejotāji, ne tikai esam izdejojuši, bet arī sajutuši to sajūtu kā ir būt starp dziedātājiem dziedot “Piena ceļu“, “Saule Pērkons Daugava” un ‘Gaismas pili”.

   Patiesi varam teikt, ka sajutāmies kā mazajos Dziesmu un Deju svētkos. Protams, arī neizpalika noslēguma balle koncerta dalībniekiem ar grupu “Pērkons” Mežaparka estrādē. Šis koncerts ir bijis lielisks sezonas noslēgums mūsu tik ļoti piesātinātajai sezonai. Patiess prieks un gandarījums bija būt mums visiem atjaunotajā Mežaparka Lielajā estrādē - Bērzu birzī. Tas noteikti ir devis īpašu sajūtu ikvienam no dalībniekiem un skatītājiem. Mums pašiem koncerta uzvedums būs lieliska enerģijas lādiņa deva jaunajai deju sezonai, kas sākas jau pavisam drīz un būs īpaši svarīga, jo nākošgad norisināsies Vispārējo Dziesmu un Deju svētki.

   Paldies par iespēju caur bērzu birzi, caur Piena ceļu, caur dziesmu un deju piedalīties un būt daļai no Dziesma dejo. Deja skan!

Uz tikšanos jaunajā deju sezonā!

bottom of page