top of page

SUDRABS EGONA KAUSĀ 2023
Austris iegūst 2.vietu Egona kausā!

     Novembra pirmajā sestdienā Austris devās uz Rīgas 15.vidusskolas sporta zāli, kur kopā ar 16 tautas deju kolektīviem un ansambļiem no visas Latvijas piedalījās tautas deju ansambļa “Vektors” rīkotajās basketbola sacensībās “Egona kauss 2023”.

   Šogad mūsu talismans bija peldētājs, kurš visas dienas garumā kopā ar mūsu un citu kolektīvu dejotāju atbalstu motivēja mūsējos “celt augstāk”. Šīs dienas sauklis bija – “Austris peld pa ūdens virsmu, un negrimst dibenā, hei, negrimst dibenā!”

     Turnīru atklājām spēlējot ar tautas deju ansambli “Ogre”, kuri mums piekāpās ar rezultātu 21:7. Pēcāk spēlē ar deju ansambli “Pērle” uzvarējām ar rezultātu 17:9, un pēdējo spēli mūsu grupā aizvadījām ar vidējās paaudzes deju kolektīvu “Vektors”, kur sīvā cīņā uzvarējām ar rezultātu 9:6, ierindojoties 1.vietā mūsu grupā un iegūstot ceļa zīmi uz ceturtdaļfinālu! Pēc grupu spēlēm, gan turnīra dalībnieki, gan atbalstītāji piedalījās stafetē, kur visi dažādās aktivitātēs pārbaudīja, cik prasmīgi mēdz apieties ar basketbola bumbu!

  Ceturtdaļfinālā, nervus kutinošā spēlē pret tautas deju ansambli “Lielupe”, bijām rezultatīvākais kolektīvs, sakrājot visvairāk punktus un uzvarot spēli ar rezultātu 22:17, dodot iespēju piedalīties pusfinālā! Pusfināla spēlē, ar rezultātu 19:10, uzvarējām turnīra organizatorus – tautas deju ansambli “Vektors”, kas nozīmē, ka esam tikuši finālā! Finālā, ovācijām skanot, piekāpāmies tautas deju ansamblim “Rotaļa”, ar rezultātu 36:30, kas nozīmē, ka mājās visi ieradāmies ar sudraba medaļām!

   Pēc intensīvas dienas sporta laukumā, vakarā visi kopā pulcējāmies kultūras centrā “Rītausma”, kur mūsu pašu Una ieguva turnīra MVP meiteņu grupā, kā arī svinīgi tika pasniegts Egona kauss 2023 un visi kolektīvi līdz rīta gaismai apvienojās uz deju plača.

    Pelnīts sveiciens tautas deju ansamblim “Rotaļa” par uzvaru Egona kausā! Un vēlreiz – paldies par spraigo fināla spēli!

   Paldies arī visiem atbalstītājiem, kā arī, turnīra organizatoriem - tautas deju ansamblim “Vektors”!  Nu ko, nenogrimām dibenā, vai ne? Varbūt nākamgad vedīsim #piguuzmājām! Tiekamies nākamgad!

bottom of page