top of page

Ar atmiņām par 2019, ar skatu 2020! 

   Ir gada nogale. Esam starpsvētku mirklī, kad svinam svētkus savās ģimenēs, tiekamies ar draugiem un atskatamies uz piedzīvoto. Piedzīvojumu Austrī šajā pusgadā ir bijis daudz. Pēc Greizā Kompasa, vistiešākajā nozīmē viss iegriezās un notikumi sekoja viens otram. 

   Regulāri mēģinājumi, bet tam visam pa vidu neaizmirstami koncerti un pasākumi. Pirmais deju koncerts Rīgas Celtniecības koledžā, izaicinājums ar basketbola bumbu rokās cīnoties Egona Kausā. Paspējām ciemoties pie mūsu draugiem Daugavpilī un Līvānos. Kādu laiku neesam likuši manīt par sevi ar detalizētiem pasākumu atskatiem, taču kā jau jūs sapratāt – tam bija iemesls. Domājam, ka tieši gada nogale ir īstais brīdis, lai mēs kopīgi tomēr atskatītos uz paveikto un smeltos iedvesmu nākotnes darbiem!  

    Kā ik gadu, viens no pirmajiem koncertiem bija mūsu mājvietā - Rīgas Celtniecības koledžā, kur piedalījāmies koledžas rīkotajā svinīgajā pasākumā par godu Latvijas Republikas proklamēšanas dienai. Bija manāms neliels satraukums, jo vairākas dejas skatītājiem tika izdejotas pirmo reizi, tajā skaitā horeogrāfa Jāņa Ērgļa veidotā deja “Trideksnis”. Abrenes tautas tērps mugurā un trejdeksnis ieskanās jau pirmajā sezonas koncertā – sajūtas lieliskas! Īpašu paldies vēlamies teikt TDA “Gatve” mākslinieciskajai vadītājai Guntai Raipalai, kura Austra deju nometnē palīdzēja ielikt pamatus “Trideksnim” – apgūt dejas soļus un sajūtas, kuras deja raisa.

    Valsts svētku nedēļā ne tikai atklājām koncertu sezonu, bet arī piedalījāmies TDA “Vektors” rīkotajā basketbola turnīrā “Egona kauss”. Tā bija notikumiem bagāta diena – cīņas basketbola laukumā, stafetes un, protams, kopīga ballīte ar visiem kolektīviem. Turnīrā katrai komandai bija arī mājasdarbs - jāsagatavo savas komandas talismans. Austra talismans bija karavīrs un mums pat tapa sava leģenda - leģenda par Egonu Lielo, kas pirms Latvijas brīvības cīņām bija viens no topošajiem basketbolas izlases līderiem, bet toreiz viņs izvēlējās aizstāvēt Latvijas zemi, sportu atstājot otrajā plānā. Turnīrā bijām apveltīti ar cīņas sparu, atbalstošiem līdzjutējiem, treniņu pieredzi turnīru gaidot, tomēr atzīstam, ka pieredzei turnīrā arī ir liela nozīme – cīnīsimies par godalgām nākamjos turnīros. Paldies organizatoriem par pasākumu, krāsim pieredzi un iemaņas, lai izaicinātu sevi arī nākošo gadu!

   Nemanot bija klāt arī novembra pēdējā diena, kad sēdāmies autobusā un devāmies uz Daugavpili ciemos pie TDA “Laismeņa”, lai piedalīties koncertā “Lai rīb tautu istabiņa”. Šoreiz ceļā devāmies jau laicīgāk, lai ne tikai izdejotu koncertu, bet arī, lai nedaudz iepazītu pilsētu, precīzāk, Daugavpils cietoksni un tajā esošo Daugavpils Marka Rotko mākslas centru. Grūti atstāstīt mākslas centra rastos iespaidus, katram citi, bet vieta noteikti ir apmeklējuma vērta un iesakām to ikvienam. Tālāk jau sekoja koncerts, kurā bez iepriekš dejotām un Austrim labi pazīstamajām dejām pirmo reizi skatītājiem izdejojām “Medņevieti” Jāņa Ērgļa horeogrāfijā, kā arī “Alsungas polku” Imanta Magones horeogrāfijā. Vēlamies teikt patiesu paldies TDA “Laismeņa” par lielisko uzņemšanu un Daugavpils skatītājiem par izteiktu sirsnību visa deju koncerta ietvaros – noteikti varam apgalvot, ka esam smēlušies no jums iedvesmu!  

    Latgale mums šajā pusgadā kļuva par galamērķi divas reizes, bet kā gan savādāk, ja tik lieliski prot uzņemt viesus. Viens no mūsu jau iemīļotiem galamērķiem ir Līvāni, kur piedalīšanās koncertā ir kļuvusi jau par ikgadējo tradīciju. Repertuārs jau zināms no iepriekšējiem koncertiem – bez tādām dejām kā “Medņavietis”, “Trideksnis” un “Alsungas polka”, izdejojām arī Latgalei tik ļoti raksturīgo deju “Pēc tolkas” Egila Poļa horeogrāfijā. Paldies Līvāniem, šeit vienmērt patīkami ir būt!

   Un nemanot jau gada pēdējais mēģinājums arī bija klāt, kad nomainījām treniņtērpus,  sarūpējām Austra eglīti un bijām kopā. Austra Ziemassvētkos atskatījāmies uz piedzīvoto, izbaudījām svētku gaidīšanu, piparkūku smaržu, skaitījām pantiņus, dziedājām dziesmas, klājām kopīgu galdu un visbeidzot arī nodevāmies dejām pie dzīvās mūzikas koledžas Ziemassvētku ballē. Viena varena kopā būšana! Tāpat neaizmirsām būt kopā ar Latvijas sabiedrību labajos darbos - “Dod pieci” un “Enģeļi par Latviju” labdarības akciju ietvaros! Dāvināšanas prieks ir taču daudz lielāks, ja spējam atbalstīt viens otru.

Paši noteikti varam apstiprināt - daudz paveikts šī pusgada laikā un daudz notikumu, koncertu, mērķu redzam sev vēl priekšā, tāpēc priecāsimies par aplausiem, līdzi jušanu, kopā būšanu koncertos un ārpus tiem!

Lai priecīgi svētki un Laimīgs Jaunais 2020. gads!

Novēl DA "Austris"! 

bottom of page