top of page

Atgriežamies uz skatuves

Deju kolektīvs tikai uz skatuves un ar skatītājiem tā pa īstam spēj izjust to patieso piepildījuma sajūtu. Tās emocijas,  esot koncertā un piedzīvojot savu uznācienu skatītājiem, tas visiem mums bija tik ļoti gaidīts notikums.

Pēc ilgākas pauzes arī mēs atkal spodrinājām trejdekšnus, nolīdzinājām svārku garumus, gludinājām rievas, skapī nostāvējušajām baltajām blūzēm, un atguvām mirdzumu deju zābakos. 2022.gada 9.aprīlis ir mūsu atgriešanās datums, kad devāmies ciemos pie TDA “Zīle”, lai koncertā “Zīle – šahs un mats” rībinātu deju grīdu Ķekavas kultūras namā par godu “Zīles” vārda dienas svinībām.

Koncerta rītā ikviens dejotājs izjuta patīkamu satraukumu, un tādi jautājumi kā  “vai viss nepieciešamais ir paņemts līdzi?”, “vai es atcerēšos visus deju soļus?” nepameta līdz pat koncerta sākumam. Tomēr pēc kopīga “Austris. Cel augstāk!” sauciena bija patiesi liels prieks mūzikas pavadībā un prožektoru gaismās atkal iemirdzēties dejā. Izdejojām tādas dejas kā “Uz Daugavas es dzīvoju”, “Ļauj ievām noziedēt”, “Trideksnis” un “Klipu klapu kaimiņ’ Janka”, un vēlreiz pierādījām paši sev, ka divu deju laikā IR iespējams vienu tautas tērpu nomainīt pret citu, un kurpes iemainīt pret pastalām. Kopā ar mums deju koncerta skatītājus priecēja arī TDA “Ačkups”, VPDK “Rotaļa” XO, TDK “Šeku reku”, kā arī, protams, paši gaviļnieki – TDA “Zīle” un VPDK “Zīle”.

Nozīmīgi, ka šis koncerts pēc ilgāka pārtraukuma bija pirmā uzstāšanās skatītājiem ne tikai visai “Austra” saimei kopā, bet arī pirmais koncerts jaunajiem dejotājiem “Austris” sastāvā, un kā jau tradīcija – kopīgais kolektīva sveiciens neizpalika. Vēlāk tautas tērpus nomainīja balles drānas, un, sākot skanēt Raimonda Paula dziesmu popūrijam, “Austris” oficiāli varēja atzīmēt deju sezonas atklāšanu!

Sakām lielu paldies  TDA “Zīle” un tā vadītājai Helēnai Martai Vanagai par lielisko uzņemšanu un pavadīto laiku Ķekavā, un ceram uz tikšanos arī nākamgad!

bottom of page