top of page

AUSTRIS PA STRAUMI 2023
Jaunie Austrieši iepazīst rudeni Koknesē!

     Kā jau katru gadu, nezūdoša tradīcija Austrī ir rudens pārgājiens, kurā izteikti ir aicināti pievienoties jaunie Austra censoņi, lai viens otru vairāk iepazītu neformālā vidē! Šogad pārgājiena maršruts vijās cauri Kokneses ielām, parkiem, mežiem un upes krastiem.

    Kamēr citi agrā sestdienas rītā vēl dus saldu miedziņu, mēs jau pirms plkst. 10 lecām vilcienā Rīga - Zilupe, kurā, smiekliem un sarunām pavadot, pusotras stundas laikā bijām aizvesti līdz Kokneses dzelzceļa stacijai, kuru varam nospraust par mūsu pārgājiena starta punktu. Lai pārgājienā būtu mazākas iespējas sastiept kādu muskuli vai kājas saiti, pārgājienu iesākām ar iesildīšanās uzdevumu un dienas uzdevuma saņemšanu, kuru izpildot varēja saņemt kādu gardumu. Pārgājiena organizatori šos uzdevumus, tāpat kā visus pārējos, bija izstrādājuši ļoti rūpīgi, teju katram dejotājam izdalot individuālu uzdevumu, piemēram, uztaisīt pašbildi ar visiem dejotājiem, stāstīt par sevi 3. personā, staigāt visu dienu ar otrādi uzvilktu jaku un ne tikai…

    Pēc dienas uzdevuma saņemšanas, mūsu ceļi veda uz krāsaino rudens lapu piepildīto Kokneses dabas taku, kurā, smalkām lietus lāsēm pilot un maigam vējam pūšot, saliedējāmies divās komandās, lai izpildītu pirmo uzdevumu — neizmantojot rokas vai kājas, padot rindas kārtībā apelsīnu. 

      Kad apelsīns tika padots un draudzīgi sadalīts, raitā solī, jau nedaudz stiprākā lietū un vējā, devāmies uz slaveno Likteņdārzu. Izstaigājot vairākas takas, apskatot vairākas vietas, nonācām līdz skatu punktam, kurā arī izpildījām otro uzdevumu, kas bija mūsu deju raksturam pietuvinātāks — jogas pozu atveidošana vairāku cilvēku sastāvā. Kamēr citi ieturēja mazu pusdienu un kafijas pauzīti, tikmēr katra komanda sakopoja prātus, lai atveidotu jogas pozīcijas. Lieki piebilst, ka mums visiem tas izdevās lieliski! 

   Iepazīstot Likteņdārzu, tālāk devāmies uz Kokneses pilsdrupu pusi, kur, pa ceļam paviesojāmies Daugavas upes krastā, lai tad nu kārtīgi mēs viens otru iepazītu personvārdu spēlē, kur uz sava vārda pirmā burta bija jānosauc arī kāds ēdiens. Atmiņa jaunajiem un vecajiem Austriešiem strādā ļoti labi, jo grūtības nosaukt kāda dejotāja vārdu bija tikai dažiem cilvēkiem. 

     Iepazinuši viens otru vēl vairāk, mūsu nākamais galamērķis tikai nosprausts Kokneses estradē, lai izspēlētu čūskas spēli. Netālu no estrādes, krāsainu koku lapu ielokā, izspēlējām pēdejās spēles, apciemojām Pērses meiteni un soļojām uz Kokneses pilsdrupām, kur arī mums bija noorganizēta piknika vieta, lai pēc 10 kilometru garā pārgājiena, varētu uzņemt spēkus, ko dienas laikā bijām kārtīgi patukšojuši. Šeit arī noskaidrojām, cik cilvēki no mums bija pacentušies izpildot dienas uzdevumus. Pēc tam, 30 minūšu gājiena attālumā devāmies atpakaļ uz staciju, kur izspēlējām neatņemu sastāvdaļu no rudens pārgājiena – spēli “Pēdējais pāris šķiras”. Un tad jau sākām dzirdēt vilciena skaņas un devāmies perona virzienā.

     Lai arī mājupceļš vilcienā lielai daļa tikai pavadīts “jaudas snaudā”, pozitīvu emociju un patīkama noguruma sajūtās vilciens mūs atvizināja atpakaļ Rīgas centrālajā stacijā, ko arī varētu nosaukt par pārgājiena galapunktu.

      Liels paldies mūsu pasākumu grupai par interesanto pārgājienu, kur uzzinājām daudz ko jaunu par Koknesi, iepazinām viens otru vēl vairāk, kā arī aktīvi pavadījām dienu spēlējot spēles un uzturot sevi fiziskā formā! Tiekamies nākamgad! Bet kur?

bottom of page