top of page

Austrvīzija 2022

Pašiem sava vīzija, kas beidzot pārtapa ne tikai plānos, pārliktos datumos, bet arī realitātē - mūsu ilgi gaidītajā Austra pasākumā, kurā ne tikai svinam kopā būšanu, bet arī uzņemam jaunos dejotājus. Parasti Austra svinības rīkojām Austra vārda dienas mēneša ietvaros, janvārī, tomēr šoreiz patiesi izbaudījām arī iespēju sanākšanai pavasarī!

Datums neapzināts, tomēr ļoti zīmīgs izvēlēts - piektdiena 13. maijs. Šī bija arī nedēļa, kurā jutām līdzi “Citiem zēniem”, kas pārstāvēja Latviju Eirovīzijā.  Ja tik zīmīga nedēļa, tad tematu arī izvēlējāmies atbilstošu, noorganizējott pašiem savu Eirovīziju  - AUSTRVĪZIJU !

Austrvīzijas vakarā sapulcējās dažādu Eiropas valstu pārstāvji ar saviem priekšnesumiem, kas savā starpā sacentās par “AUSTRVĪZIJA 2022” gada uzvarētāja titulu. Dienvideiropu pārstāvēja karstasinīgā Grieķija ar Sarbel un “Yassoy Maria” dziesmu. Centrāleiropu pārstāvēja Eiropas sirds Vācija, no kuras bija ieradies pats Čingishans (Dschinghis Khan) no tālā 1979. gada. No Austrumeiropas bija mums tik tuvā Ukraina kopā ar zvaigzni gan tiešā, gan pārnestā nozīmē- pašu Verka Serduchka un dziesmu “Dancing Lasha Tumbai” Rietumeiropas pārstāvji no Īrijas bija brāļi Jedward, kas  ieradās spilgti sarkanās žaketēs un ar tik pat spilgtu dziesmu “Lipstick”.  Ziemeļeiropas tālie viesi bija no vulkānu un geizeru zemes Islandes , ko pārstāvāja Daði og Gagnamagnið ar dziesmu “10 years” . Vai kaut kas vēl iztrūkst? Jā, bija arī pārsteigums- vakara organizatori, kas pārstāvēja mūsu pašu Latviju,  grupa “PER ” un ar dziesmu  “Here we go!”.

Priekšnesumi krāšņi un pārdomāti, vakars visiem kopā aizraujošs, jo ikviens no dalībniekiem, organizatoriem bija patiesi centies, lai varētu izbaudīt Austrvīzijas sajūtu.  Šogad Austrvīzijas uzvarētāju titulu pēc dalībnieku, komandas un žūrijas punktu apkopošanas ieguva Grieķija. Nākošgad tiekamies Grieķijā!  

Tomēr ne tikai Austrvīzija bija mūsu sanākšanas iemesls, jo svarīgs notikums tas bija arī mūsu jaunajiem dejotājiem, kas šogad bija īpaši kuplā pulkā. Jaunie dejotāji tika pārbaudīti uzdevumos, izaicinājumos, vērtēti ar mūsu vadītājas Elitas vērīgo skatienu un, visbeidzot, arī svinīgi uzņemti DA Austris biedru kandidāta statusā.

Šī bija viena varena Austrvīzija, kas ļāva izbaudīt radošumu eksploziju, jaunas vēsmas ārpus koncertiem un , protams, atkal satikšanos visiem kopā.

bottom of page