top of page

GAUDEAMUS 2022

  XIX Baltijas valstu studentu Dziesmu un deju svētki ir izskanējuši! Kopā tika pavadītas trīs neaizmirstamas, notikumiem bagātas dienas Viļņā no 17. līdz 19. jūnijam. 

  Piektdienā, 17.jūnijā, mēs ieradāmies, lai iekārtotos, sagatavotos un jau iejustos svētku atmosfērā. Dzīvojām īsteni vienoti, kopā ar citiem dalībniekiem Viļņas izstāžu hallē . 

  Sestdien bija ieplānota katras valsts svētku programmas mēģinājumu diena, kā arī kopīgs mēģinājums. Mēģinājumu un koncerta vieta Kalna parka estrāde. Diena gara un piepildīta ar mēģinājumiem, tomēr vakars ieplānots īsteni vienojošs ar ballīti visiem svētku dalībniekiem. Vakara daļā uzstājās pūtēju orķestris, bija dejas, dziesmas un mūzika līdz rīta gaismai. 

  Svētdien, 19. jūnijā, bija galvenā svētku dienas programma. Laikapstākļi dalībniekus lutināja, saules un D vitamīna mums netrūka ne gājiena, ne noslēguma koncerta norises laikā. Dienas pirmajā daļā visi dalībnieki no Viļņas rātsnama devās gājienā uz Kalna parka estrādi. Gājienā un svētku noslēgumā mums, protams, pievienojās arī mūsu pārstāvētas Rīgas Celtniecības koledžas direktors Normunds Grinbergs un direktora vietniece Karmena Jakovela. 

  Baltijas studentu dziesmu svētku noslēguma koncerts tika sadalīts vairākās daļās, kur sākumā bija atklāšana, uzrunas, tad sekoja katras valsts programma un kopīgais fināls. Finālā līdztekus Baltijas valstu nacionālajām programmām, izskanēja visu trīs valstu kopīgi izpildītās skanīgās kora dziesmas, pūtēju orķestru skaņdarbi un etnogrāfiskās tautas dejas. 

  Latvijas programmas “Būt jaunam dziesmā un dejā” režisors bija Mārtiņš Kagainis un Juris Jonelis, mākslinieciskais vadītājs un virsdiriģents LU jauktā kora “Aura” diriģents Edgars Vītols, tautas deju virsvadītāja LLU T’DA “Kalve” mākslinieciskā vadītāja Gunta un pūtēju orķestru virsdiriģents RTU pūtēju orķestra “SPO” vadītājs Māris Martinsons. Latvijas programmā mēs dejojām četras dejas - "Ļauj ievām noziedēt", "Es redzēju Rīgas pili", "Es izjāju prūšu zemi" un "Sasala jūrīna". 

  Kopā mēs bijā stipri savā vienotībā, bagāti savā dažādībā, kā arī lepni pārstāvēt Latviju un Rīgas Celtniecības koledžu. Daudz emociju, piedzīvojumu, neaizmirstamu atmiņu visiem mums kopā.

Lai dzīvo Gaudeamus ! 
Tiekamies nākamojos svētkos 2026.gadā Latvijā!

Aitäh, Paldies, Ačiū!

bottom of page