top of page

Greizais kompass 2022

  Šogad visi ceļi mūs veda uz Smilteni, kas tika izraudzīta par ši gada Greizā kompasa pulcēšanās vietu. Mums pirmā oktobra rīts sākās jau pavisam agri - jau desmitos no rīta komandas pulcējās pilsētā, lai sāktu savu startu. Greizais kompass šogad pulcēja kopā 29 komandas. Šī gada tēma leģendāras grupas un sirdsmīļie solisti. Smiltenes ielās mūs varēja sastapt kā hip-hopa mūzikas pārstāvjus (G-Unit – paši iesaucām sevi par “A-Unit”, Snoop dog utt.).  Šogad pat varētu teikt, ka Smiltenē Greizais kompass bija uzrīkojis mūzikas festivālu, jo ielās bija manāmi tādi mākslinieki kā Bermunda Divstūris, Kiss, Verka Serdučka, Mazais Princis, Mocarts, Andris Ērglis , Instrumenti, ABBA un citas lieliskas grupas,  spilgti mākslinieki.

  Dienas garumā tikām pārbaudīti ne tikai veicot uz ātrumu, veiklību uzdevumus, bet arī tika pārbaudītas mūsu zināšanas deju horeogrāfijās, mūzikas lauciņā, dziedāšanas, nošu prasmēs, mūsu komandas saliedētība, kā arī, protams, orientēšanās iemaņās meklējot punktus, kas izvērtās āķīgāk noslēpušies nekā mums sākotnēji likās.

  Kopumā varam teikt viena varena diena, piepildīta pozitīvām emocijām un hip hopa mūzikas ritmiem. Smiltenē kopā pieveicām vairāk nekā 20 km gandrīz septiņas stundās, iepazinām Smilteni rudenī no visām pilsētas pusēm. Daži dalībnieki izbaudīja ūdenskrituma dušu rudenī. Uzzinājām, ka Smiltenei ir pašai sava Stounhendža, iepazinām parkus, ielas un, protams, arī mēs finišā baudījām gardos štovētos kāpostiņus, kas jau ir kļuvusi par Greizā Kompasa tradīciju.  Tālāk jau ceļš veda atpakaļ uz Rīgu, kur tālāk mūs gaidīja balle un rezultātu paziņošana.

  Noteikti varēja mūsu sociālo tīklu sekotāji ievērot mūsu daļīšanos ar to kā mums sokas, kā arī atbalstītājiem. Dienas gaitā izrādās, ka tikām arī ievēroti un saņēmām speciālo balvu par mūsu tēlu sociālajos tīklos, kas tikai ieturēts Hip Hop tradīcijās un tika novērtēts atzinīgi.  Kopvērtējumā tika izcīnīta 19. vieta!

  Lielu paldies sakām Dardedzei par pasākuma organizēšanu. Noteikti šī ir lieliska tradīcija, kurā iepazīstam ne tikai pilsētas kultūras namu skatuves, bet arī iepazīstam vairāk Latviju.

bottom of page