top of page

GREIZAIS KOMPASS 2023
Grieķu dievi un dievietes iekaro Kandavu!

     Pēdējā septembra agrais rīts – mēs, Austrieši, lecām autobusā uz Kandavu, lai piedalītos ikgadējā tautas deju ansambļa “Dardedze” rīkotajā orientēšanās pasākumā “Greizais Kompass”. Tas bija vairāk nekā tikai sacensības - tas bija piedzīvojums, kas iegremdēja mūs ne tikai skaistajā Kandavas apkārtnē, bet arī senās Grieķijas vēsturē.

     Šī gada tēma bija “Vēsturiskie tēli mūsdienu acīm”, kur mēs kopīgi nolēmām doties medībās uz senajiem laikiem Grieķijā. Mūsu mērķis bija ne tikai izpētīt grieķu dievu un dievietes stila iezīmes, bet arī tos iemiesot šī gada sacensībās. Mēs bijām tik uzmundrinoši un radoši, ka pat grieķu dievi un dievietes, kas reiz dzīvoja Olimpa kalnā, noteikti būtu lepni par to, kā mēs tos atveidojām. Tomēr, lai gan mēs pagātnē ceļojāmies ar iztēli, mēs neaizmirsām mūsdienu pasauli. Mēs izveidojām iepazīšanās aplikācijas "Tinder" rāmi, kurā parādījām, cik mūsdienīgi un kreatīvi mēs varam būt, kombinējot pagātni ar tagadni.

     Lai arī agri cēlušies, mums bija laiks izpētīt arī pašu Kandavas skaistumu. Ielas, parki, estrāde - viss bija mūsu izpētes objektu sarakstā. Organizatori šogad bija parūpējušies par dažādiem uzdevumiem, dažādās grūtības pakāpēs, piemēram, dejotāju nešanu uz ragavām lejup un augšup pa kalnu, konfekšu ielikšanu traukos, izmantojot plastmasas glāzes, pakaramo mešanu uz virves, bumbiņu paņemšanu uz troses strautiņa vidū un vēl dažādi uzdevumi, kas pārbaudīja mūsu veiklību, zināšanas, drosmi, un, protams, arī veiksmi. 

     Saulainais laiks sirdī un saulaini punkti rezultātos - starp 29 dalībnieku kolektīviem mēs ierindojāmies 11. vietā, kas bija lieliska snieguma apliecinājums. Šoreiz nesanāca izpildīt tikai vienu uzdevumu, un tā jau vien par sevi ir uzvara, vai ne?

     Pateicamies organizatoriem - tautas deju ansamblim “Dardedze” - un sponsoriem par notikumiem un emocijām piepildītu dienu. Pasākuma noslēgumā mēs visi kopā pulcējāmies Ķīpsalas hallē, kur notika kopējā ballē, kas bija tikpat jautra un enerģiska kā pašas sacensības. Ar cerību skatamies uz dalību arī nākamajās “Greizā kompasa” sacensībās un ceram, ka tas būs vēl lielāks piedzīvojums, pilns interesantu notikumu un prieka!

bottom of page