top of page

Polka Jelgavas pilī. 

   Marta sākumā DA “Austris” devās uz Jelgavu. Izbrauciens bija īpašs ne tikai ar to, ka kopā ar deju kolektīviem no tuvākiem un tālākiem Latvijas novadiem vakara koncertā tika izdejotas tautā iecienītas un mazāk zināmas latviešu tautas dejas, bet arī ar to, ka diena sākās ar prāta spēlēm “Skujas deju skola”. Uzdevumi bija gana atjautīgi, katram kolektīvam nācās kārtīgi pielietot savas zināšanas un talantus, kā arī bija iespēja iemācīties ko jaunu un atklāt vēl līdz šim nezināmus talantus. 

   Pēc kopīgas rīta “sapulcītes” zālē, dalībniekiem ievērojot skolas stila dreskodu, spēles varēja sākties! Ne vairāk kā 10 minūtes tika atvēlētas katram uzdevumam – no līniju skaitīšanas tautas brunčiem un trūkstošo vārdu minēšanas labi zināmām deju melodijām, līdz pat klasikas elementu paraugdemonstrējumiem. Šajās spēlēs bija jābūt gatavam uz visu!

   Spēlēm noslēdzoties, skolas baltās blūzes nomainīja linu krekli, skolnieču svārki pārvētās par tautas deju brunčiem, kaklasaišu vietā puiši piesprauda saktas un ar tikpat lielu azartu deju kolektīvi atkal satikās, lai izdejotu koncertu.

 Lai gan diena līdz šim jau bija bagāta ar pozitīvām emocijām, smiekliem un vēl nepiedzīvotām sajūtām, vakars turpināja pārsteigt. Balles pauzes tika piepildītas ar kolektīvu individuāliem priekšnesumiem, un apbalvošanas cermonijā “Kalves kauss” līdz nākamajam gadam nodots šo spēļu uzvarētājiem – TDA “Ačkups”. Protams, liels gandarījums arī par mūsu godam izcīnīto 3.vietu! Bet, pienākot 8.marta plkst. 00:00, visu deju kolektīvu puiši vienojās interaktīvā apsveikumā, kura fonā ar ziediem rokās un dejas “Es izjāju Prūšu zemi” kustībām viņi devās sumināt sava kolektīva daiļā dzimuma pārstāves Sieviešu dienā. Šo 8. martu dāmas atcerēsies vēl ilgi!

  Sakām lielu paldies TDA “Kalve” un tā vadītājai Guntai Skujai par lielisko uzņemšanu un pavadīto laiku Jelgavā!

bottom of page