top of page

“Pūgõ, pūgõ, jengõ, jengõ” jaunrades deju konkursā

     Arī mēs, deju ansamblis "Austris", 27.janvāra vakarā devāmies uz Valmieru, kur norisinājās jaunrades deju konkurss. Tā kā iepriekšējais jaunrades deju konkurss notika vēl pirms pandēmijas, tad horeogrāfi šoreiz pārsteidza valmieriešus un pilsētas viesus, jo konkurss notika 2 dienas! Unikāls koncerts, kur skatītāji varēja apskatīt vēl līdz šim neredzētas dejas!

     Šo deju sastāvā arī ietilpa mūsu ilggadējā "Austra" dejotāja un patriota Rūdolfa Cīruļa lībiešu kāzu deja “Pūgõ, pūgõ, jengõ, jengõ”. Uztraukušies, bet apņēmības pilni ierībinājām skatuvi kopā ar citiem deju kolektīviem, kuru starpā bija arī jau tautā labi zināmu horeogrāfu jaunrades.

     Nepilnu nedēļu vēlāk, 2.februārī, jaunie mākslinieki devās uz Mazo ģildi, kur notika jaunrades deju konkursa rezultātu paziņošana. Esam ļoti lepni par mūsu Rūdolfu, kurš no jaunrades konkursā redzētajām 130 dejām, ieguva augsti godalgoto 3.vietu! Apsveicam!

   Runājot par dejas vēsturi, pirmizrāde šai dejai nedaudz citādākā horeogrāfijā notika deju ansambļa “Austris” 65 gadu jubilejas koncertā “Austragrāfija” ex-austriešu izpildījumā. Deja ir tapusi lībiešu mantojuma gadā sadarbībā ar Saulkrastu kori “Anima” un tā vadītāju Lauru Leontjevu, un no pirmās dienas jau ir ieguvusi patīkamu skatītāju atsaucību!

     Gaidām ar nepacietību jaunās Rūdolfa horeogrāfijas, lai tās varam atrādīt arī jums!

bottom of page