top of page

Sezonas atklāšanas pārgājiens MežAustris!

    Jauns gads, jauns sākums. Šādi vārdi raksturo septembri, jo jāatsāk skolas gaitas kā skolēniem, tā studentiem. Arī dejotājiem septembris ir nozīmīgs, jo kolektīviem pievienojas jaunie censoņi un atsākas jaunā deju sezona pēc vasaras brīvdienām. Sākums ir grūts visiem, it īpaši jaunajiem dejotājiem, jo jāpierod pie jaunās vides, vadītāja un deju biedriem. Mēģinot iedrošināt jaunos dejotājus, nolēmām doties kopīgā piedzīvojumā.

   14. septembra rīts - sasmērētas pusdienu maizītes, tēja termosā, mugursoma plecos, vilciena biļete rokā - tā iesākās sestdiena prāvam bariņam dejotāju. Mēs devāmies pārgājienā gar Gaujas krastiem no Egļupes līdz Siguldai, pa ceļam izpildot dažādus uzdevumus. Pretēji solītajiem lietainajiem laikapstākļiem mūs lutināja saule visas dienas garumā. Pērkona dārdus un pāris lietus mākoņus manījām drošā attālumā.

    Austris dodas pārgājienā jeb kā paši nodēvējām šo pasākumu MežAustris bija 18km gara pastaiga pa mežiem, ceļiem un neceļiem, pļavām un taciņām, un, protams, Siguldas trepītēm. Kopā bijām 28 smaidīgas, brīžiem līdz asarām nosmējušās sejas, kas vakara saulē atgriezās Rīgā, lai jau pirmdienas vakarā atkal stieptu pirkstgalus deju zālē, bet šoreiz jau pazīstamu dejotāju vidū.

bottom of page