top of page

DA "AUSTRIS" piedalās simtgades
Dziesmu un deju svētkos

   Vēl viena piecgade, vēl vieni svētki aizvadīti! Latviskā maģija! Te saplūdām, te bijām ar visu Latviju kopā, vienā neaptveramā kopības sajūtā un spēkā. Latvijas valsts simtgades zīmē tika nosvinēti neaizmirstami XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki. Svētku nedēļa ir kulminācija, kurai gatavojāmies jau no iepriekšējiem svētkiem.

  Šis Austrim bija ļoti īpašs laiks. Kopreperturāra skatē iegūtie rezultāti ļāva būt starp vienpadsmit labākajiem A grupas kolektīviem, kas rādīja savu varēšanu fināla konkursā jūnijā uz lielās Dailes teātra skatuves. Pirms nozīmīgajiem notikumiem, bieži atgādinājām, ka mēs mīlam deju, “Dejot ir laime”, ka mums Jāceļ Augstāk! Neatlaidīgums, atbildība un ieguldītais darbs arī atspoguļojās rezultātos. Austris tika novērtēts - augstākā pakāpe starp A grupām un godpilnā III vieta ar iegūtiem 93,33 punktiem

   Un tad jau svētkus atliek nosvinēt un Austris, bez šaubām, to prot. Svētku nedēļu iesākām ar atklāšanas gājienu, kam sekoja koncerts “Vēl simts gadu dejai”. Nedēļa paskrēja nemanot - starp mēģinājumiem no agra rīta līdz vēlam vakaram, paspējām gan tērpus izgludināt, gan jautri palustēt. Un to visu darījām, lai sev un citiem radītu brīnišķīgus simtgades svētkus. Mums kopīgi tas izdevās!

  Deju lielkoncertā “Māras zemes” un noslēguma koncertā Mežaparkā “Zvaigžņu ceļā” bijām emociju pārņemti, līdz kaulam izjutām prieka mirkļus, ar laimes asarām acīs izbaudījām noslēgumu, pār mums tiešām bija zvaigžņu ceļš. Paldies visiem, kas šo gadu laikā bijuši vienā solī! 

bottom of page