top of page

DA "AUSTRIS" piedalās starptautiskā 
deju festivālā Šanhajā, Ķīnā

    2018.gada oktobra nogalē, kamēr citi Latvijas tautas deju kolektīvi pamazām atsāka savu aktīvo darbību pēc dalības skaistu emociju pārpildītajos XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos, Austris devās uz nepilnus 8 000 kilometru attālo Šanhaju, lai piedalītos neaizmirstamā piedzīvojumā - desmitajā Šanhajas Baošan provinces starptautiskajā deju festivālā. Festivālā kopā piedalījās simtiem dejotāju no 11 dažādām valstīm - Latvijas, Krievijas, Polijas, Horvātijas, Ēģiptes, Meksikas, Kolumbijas, Indijas, Rumānijas, Korejas, Jaunzēlandes un Ķīnas.

    Izdejojām lielas un mazas skatuves, priecējām vietējos ar mūsu skaistākajām un enerģiskākajām dejām. Tā kā mūsu kultūras tik ļoti atšķiras, tad neizmērojamu apbrīnu radīja mūsu tērpi - bagātīgais Nīcas un krāšņais Lībiešu tautas tērps.

    Kopā nodejojām desmit koncertus, bet visvairāk atmiņā iespiedusies viesošanās pie bērniem pamatskolā. Pirms mēs kāpām uz skatuves, mums bija iespēja vērot viņu sagatavotos priekšnesumus - klavierspēli, orķestra uzstāšanos, dejas un vēl citus veikumus, kuru sagatavošanai tika veltīts daudz laika. Aizkustinošs bija bērnu prieks par mūsu dejām - viņi ar kārām acīm tvēra ikkatru soli un ikkatru brunču kustību. Ķīna mūs pārsteidza - ar dejām, ar ēdieniem, ar kultūru, ar cilvēkiem. Noteikti būsim gatavi doties izdejot arī citas Ķīnas skatuves.

bottom of page