top of page

Ceļā uz svētkiem

  Neraugoties uz to, ka februāris ir īsākais gada mēnesis,  “Austra” dejotājiem tas ir bijis pavisam darbīgs un dejām bagāts, katru februāra nedēļas nogales sestdienu pavadot dejā dažādās vietās Latvijā.

   Mēnesi iesākām ar kopīgu deju nometni Rīgas Celtniecības koledžā, lai spodrinātu deju repertuāru gaidāmajiem koncertiem un, protams, deju repertuāra pārbaudes skatei, kas “Austrim” būs jau 5.martā VEF kultūras pilī. 

  Deju nometnē noslīpētās nianses skatītāji varēja vērot jau pēc nedēļas, 11.februārī, Aizkraukles kultūras namā, kurā ciemojāmies pie deju kolektīva “Pēda”. Koncertā tika izdejotas tādas dejas kā “Kur tu biji, bāleliņi”, “Ļauj ievām noziedēt”, “Skaista mana tēvu zeme” un savu pirmizrādi “Austra” izpildījumā piedzīvoja arī deja “Dancī savu nolūkoju”.

  18. februārī dejā ieskandinājām Līvānu novada kultūras namu. Šis koncerts austriešiem bija īpašs – ne tikai ceļā mērojamo kilometru skaita ziņā, bet arī tāpēc, ka koncertā “Austris” izdejoja visas gaidāmā Vispārējo dziesmu un deju svētku lieluzveduma “Mūžīgais dzinējs” repertuāra dejas, kā arī deju “Es tev došu skaistu sētu” no vasarā gaidāmā deju koncerta “Balts” repertuāra, kas jūlijā norisināsies “Arēna Rīga” un arī dejotāju vidū iecienīto “Ir 1873.gads, dimd Rīga”. Uz Līvānu kultūras nama skatuves šajā dienā “Austris” kāpa veselas 9 reizes!

  Savukārt 25.februārī devāmies uz Jelgavu, lai piedalītos TDA “Klave” rīkotajā ikgadējā pasākumā “Kalves kauss”. Dienu sākām ar turnīru boulingā, kurā vairāku citu deju kolektīvu konkurencē pārbaudījām savas prasmes, bet, galvenokārt, jau veiksmi šajā disciplīnā. Tomēr dejotāji, kas boulingu kā savu aktivitāti neizvēlējās, kolektīva komandai varēja iegūt punktus dažādos atjautības pārbaudījumos. Pēc aktivitātēm sekoja koncerta “Polka pilī” mēģinājums un pēc tam – arī pats koncerts Jelgavas Biozinātņu un Tehnoloģiju universitātes zālē. Viens no koncerta mērķiem bija dot dejotājiem iespēju izdejot savu deju skates repertuāru. Arī “Austris” Jelgavas skatītājiem demonstrēja savas gaidāmās skates dejas – “Skaista mana tēvu zeme”, “Rīgas pils”, “Es tev došu skaistu sētu”-, un koncertu papildināja arī ar deju “Tūdaliņ tāgadiņ”.

  Par retu kopā būšanu Austris februārī nebūt  nevarēja sūdzēties. Kopā izdzīvoti ne tikai mēģinājumi un koncerti, bet arī kopīgas lustes un balles pēc tiem.

  Liels paldies Aizkraukles kultūras namam un deju kolektīvam “Pēda”, Andrim Usāram un Līvānu kultūras namam, kā arī  Jelgavas Biozinātņu un Tehnoloģiju universitātei un TDA “Kalve” par jauko uzņemšanu un kopā būšanu, padarot mūsu februāri tik krāsainu, dejām un pozitīvām emocijām piepildītu!

bottom of page